Lgs 

Robert Koleji Nasıl Kazanılır?

Robert Koleji Nasıl Kazanılır, Robert Kolejine Nasıl Girilir?

 

Merhaba ben Zehra Nehir Cihan. Bu sene LGS’de 2 türkçe yanlışı yapıp 0,07 lik yüzdelik dilime girdim Robert Koleji Nasıl Kazanılır.

Robert koleji’ni
kazandım

Öncelikle başarımın sırrını hedef koymak olduğunu düşünüyorum çünkü yıl boyu hep hedefim için çalıştım. O yüzden size de hedef koymanızı öneririm.

Şimdi benim ne yaptıklarımı anlatıyım. Ben 7.sınıfın yazında hiç ama hiç ders de çalışmadım kitabı da çok az okudum. Siz bana uymayıp ders çalışabilirsiniz ama kendinizi zorlamayın ve ben yazın daha çok kitap okumayı öneriyorum. Ben normalde çok kitap okuyan biri değilim ama hızlı okuyabiliyorum. Siz de okuma hızınızı geliştirmek ve anlama kabiliyetiniz artırmak için kitap okuyabilirsiniz. Çünkü yıl boyu kitap okumak için zamanınız olmayacaktır. ikincisi ben çok fazla soru çözerdim.

Konu çalışmasını yazılı öncesi yapardım sadece. Ama bu kişiden kişiye göre değişir. Yılın başlarında 150-200 soru çözerdim günde sonra bunu artırdım ve aralık ayı gibi 300-500 arası soru çözerdim. İkinci dönem de 350-600 arası değişiyodu sonra karantina başladı ve karantinanın ilk 2 haftası minimum 500 soru çözerdim sonra 700’e çıkardım.

Ama son iki üç ay kala 300-400 arası çözmeye başladım riini konular azalmieti carlara birinciay kala 300-400 arası çözmeye başladım.

Robert Koleji Nasıl Kazanılır, Robert Kolejine Nasıl Girilir?

Çünkü konular azalmıştı sadece birinci dönemdi ve her testte hep aynı soru tiplerinden oluyodu. Ben de bu yüzden azaltma ihtiyacı hissettim. Ve çok önemli bir konuya değinmek istiyorum eğer yanlış yaparsam genellikle o sorunun çözümünü öğreniyordum. Bazen umursamıyodum çünkü sürekli aynı soru tiplerinden bıkmıştım ama siz yanlış yaptığınız bütün soruların cevaplarını öğrenin ve mantığını kavrayın.

Robert Kolejine Nasıl Girilir?

Özellikle denemelerde yanlış yaptığınız soruları öğrenin ve neden yanlış yaptığınızı anlayın. Mesela dikkat hatası gibi ve bu hataları yapmamaya özen gösterin. Ben devlet okuluna gidiyodum ve dershaneye de gidiyodum.

Aslında çok soru çözmemin nedenlerinden biri dershaneydi. Çünkü hocalar haftalık soru ödevi veriyodu ve biz arkadaşlarla yarışıyoduk.
Onun dışında ben matematikten de özel ders alıyordum. Almasaydım Igs de bu kadar iyi sonuç yapamazdım.

 

Haftalık ortalama çözdüğüm soru sayılar yılın başında matematik 200 dü türkçe 200 dü fen 150 idi inkılap 200 dü ingilizce de 200 dü. Din dersinde hocamız soru sayısı vermiyordu arada sırada test ödevi veriyordu.
Sonra geçtikçe soru sayımı artırıyordum. Matematikten geçtikçe 500-700 arası türkçeMatematikten geçtikçe 500-700 arası türkçe 400-500 fen 300-500 inkilap 200-300 arası Ingilizce 200 çözüyordum.

Din dersinden de okuldan aldırılan kaynaktan çözüyodum. Ve size önerim matematiğe çok önem verin.
Ben matematikte önce kolay sorular çözüp konuyu pekiştiriyordum. Sonra orta düzey sorular çözüp daha da iyi oluyordum konuda sonra zor düzey ve yeni nesil sorular çözüyordum.

Ve son olarak ne olursa olsun moraliniz iyi olsun. Motivasyonunuzun yüksek olsun.
Ve stres yapmayın. Çünkü benden hep yüksek sonuçları oluyodu arkadaşlarımın ama
aralarında en iyi ben olmuştum.

Ve sinavdan.com sayfasının da bana çok yararı olmuştu onu da takip etmenizi öneririm.

Kafa Dengi Yayınları Lgs Deneme PDF

Bahçeşehir Koleji Lgs Deneme Pdf 30

Sınav Yayınları lgs deneme PDF

Mustafa Özçelik

Sinavdan.com kurucu

Robert Koleji Nasıl Kazanılır?” için bir yorum

  1. Gerçekten çok teşekkür ederim 2021 lgs ye gireceğim 5.sınıftan beri hayallerimin okulu Roberti kazanmak için son fırsatım. Istediğim okula giden birinden bir yazi okumak çok hoş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: