Lgs 

Lgs 2021 Lise Yüzdelik Dilimleri Düşer mi Lise Taban Puanları Düşer mi?

Merhaba arkadaşlar bugün Liselere Geçiş Sınavını tamamladık. Kafalarda bazı cevaplanmayan sorular var bizde sizlere yardımcı olmak için Lgs 2021 Lise Yüzdelik Dilimleri Düşer mi ve lise taban puanları düşer mi onun hakkında konuşacağız.

lise taban puanları düşer mi
lise taban puanları düşer mi

  • Türkçe’de kısa olmasına rağmen zorlayıcı soru sayısı fazlaydı.
  • Yabancı dil, İnkılap Tarihi ve Din Kültürü
  • branşları önceki yıllarla benzer düzeydeydi.
  • Fen bilimlerinde kolay soruların yanında çok çelişkili sorular da yer aldı.
  •  Matematik sorularının çoğu üst düzeydi.

Sonuç olarak:
  •  Kısa sorular yer alsa da sınav beklenilenden daha zordu.
  • Sayısalda Matematik, sözelde Türkçe belirleyici olacak.

Lise Taban Puanları Düşer Mi? Lgs 2021 Lise Yüzdelik Dilimleri Düşer mi

Arkadaşlar Lise Taban Puanları şuana kadar yapılan anketler ve öğrencilerin yorumlarına bakılırsa düşmesi oldukça yüksek bir olası durum. 2020 lgs de de olduğu gibi sınav 2019 lgs ye göre zordu ve öğrenciler 2020 lgs de de zorlandı bu sebeple Lise Taban Puanları 2019 a göre büyük bir düşüş yaşadı.
Lise Taban Puanları nın düşmesi ilden ile okuldan okula değişebilir çünkü bir ildeki Fen Lisesi çok tercih edilmiyorsa o ildeki öğrencilerin puanı düşükse o okulun puanı da düşecektir fakat bir okul örneğin Ankara Fen Lisesi çok tercih edilen bir okul olduğu için sıradan bir okula göre taban puanı daha az düşecektir.

Yani elimizde kesin bir veri yok henüz sadece 2021 lgs değerlendirmesi yaptık ve bu sonuca göre lise taban puanları nın düşmesini bekliyoruz tabiki hiçbir şey kesin değil bunu bize 30 Haziranda açıklanacak Lgs 2021 Sınav Sonuçları gösterecek.

Sonuçlar açıklanana kadar kendinizi üzmeyin sınavda kötü yapmış olabilirsiniz ama çoğu kişi kötü yaptı lgs bir sıralama sınavı.
Lgs 2021 Lise Yüzdelik Dilimleri Düşer mi Lise Taban Puanları ne olur
 

Mustafa Özçelik

Sinavdan.com kurucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.