Lgs 

Ankara Fen Lisesi Nasıl Kazanılır ?

Ankara Fen Lisesi Nasıl Kazanılır ?

Ankara fen lisesi
Ankara fen lisesi, ankara fen nasıl kazanılır, ankara fen lisesi 2021 lgs

Ankara Fen Lisesi Nasıl Kazanılır ?

Merhaba; Ben Ankara Fen Lisesi öğrencisi Sündüs Ada Çil, Sizlere LGS sürecimden bahsedeceğim. Öncelikle benim hedefim hep belliydi. Ve her zaman bu hedef için isteyerek çalıştım.

Benim için bu hep çok önemliydi. Motivasyonumu hep çok yüksek tuttum.

Nasıl çalışmalıyız?

Çalışmaya geçince ben 8. Sınıf konularına 7. Sınıfın mayıs ayında başladım. Yazın da bol bol kitap okudum. Yazın bizim dershanenin yaz kursuna gittim. Ve bu süreci olabildiğince verimli geçirdim. Okul başlayınca artık tam anlamıyla sınav moduna girmiştim. Dersleri derste öğrendim. Anlamadığım zaman konuları biriktirmeden öğrenmeye çalıştım. Belli bir programım vardı ve ona uyardım. Program yaparken kendime en uygun şekilde yapmaya çalıştım. Bizim okulda her cuma deneme olurduk. Bu denemeleri önemsedim, yapamadıklarımı muhakkak hocalara çözdürdüm ve birdefterde biriktirdim. Soru bankalarından yanlış yaptığım soruları post-itlerle işaretliyordum ve hocalara soruyordum. Post-itler orada kalıyordu ve bazen dönüp bakıyordum. Hocaların bana söylediklerini dikkate alırdım çünkü onlar nerelerde eksiğimiz olduğunu iyi bilen kişilerdi ayrıca ben çalışırken günlük ne kadar soru çözdüğümü önemsemezdim.

 

Benim için önemli olan ne kadar verimli çözdüğümüdü.

Türkiye geneli olan sınavlara girerdim (TÖDER gibi). Ve sonucum da bu sınava çok yakındı. Ders çalışırken muhakkak tekrar ile başlardım. Tekrarlarımı günlük,haftalık ve aylık yapardım. Son zamanlarda da (yaklaşık son 1.5 ay) her gün deneme çözdüm. Bu denemeler son 2 haftaya kadar 2 branş 1 genel deneme olurdu. Son 2 hafta ise sadece genel deneme çözdüm. Tatil olduğunda (yarıyıl tatili gibi) dersleri boşlamadım. Evet bazen sıkıldım, bazen yoruldum ama hedefimi düşündükçe motive oldum. Ve yola devam ettim. Çalışmayı sınavdan 1 gün önce bıraktım ben. O güne kadar çalıştım.

 

 

Telefon kullanmaya gelirsek telefonu biraz kullandım. Ama asla telefona bağlı kalmadım.

Televizyon da pek izlemedim yine de son ay kaldırdık.

Ayrıca sınav sürecinde stres ile başa çıkmayı öğrendim ama İlla ki stres oluyordum ama bu stres ile yaşamayı öğrendim. Ve sınav günü geldi. İçeriye alınmayı beklerken çok heyecanlanmıştım. Bir süre sonra içeri aldılar kitapçıklar dağıtıldı ve sınav başladı.

 

Sınav başlayınca bütün heyecanım geçti ve sınava odaklandım. Çok da rahat geçti. Sonuçlar açıklandı ve şu an yıllardır hayalini kurduğum liseyi kazandım. İsteyince yapamıyacağımız hiçbir şey yok. Sizlere tavsiyem.

• Derslerinizi dinleyin ve hocalarınızın

size söylediklerini dikkate alın. • Soru çözerken çok çözmeye değil

verimli çözmeye bakın.

Tekrarlarınızı muhakkak yapın ve okulda olduğunuz denemeleri dikkate alın

. HAYALLERİNİZ PEŞİNİ Asla BIRAKMAYIN.

Robert Koleji Nasıl Kazanılır?

 

Mustafa Özçelik

Sinavdan.com kurucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: