Lgs 

2022 Lgs Tavsiyeleri

Lgs Tavsiyeleri
Lgs Tavsiyeleri

 

Lgs’de Yapılması Gerekenler- Lgs Tavsiyeleri

İzlediğim videolardan derlediğim, saçma sapan olmayan, mantıklı LGS öncesi ve lgs tavsiyeleri sizinle de paylaşmak istedim.

 

2022 Lgs Tavsiyeleri

1- Kolunuzda saat ile deneme çözüyor ve arada bakıyorsanız şimdiden saati çıkarın ve kolunuzdaki saate bakmadan deneme çözmeye başlayın.

2- Sınav günü giyeceklerinizi bir gün önceden hazırlayıp, mümkünse rahat ve %100 pamuklu kıyafetler tercih edin. lgs deneme sınavı Lgs Tavsiyeleri

3- Sınava kendi okulunuzda gireceğiniz kesin olarak belli olduktan sonra, sınavdan önce veliniz okulunuzu arayıp her sınıfta saat olup olmadığını, saatlerin çalışıp çalışmadığının , her sınıfta perde olup olmadığını sormalı.

4- Sınava gireceğiniz sınıfı ve sıra numarasını eokuldan öğrenebileceğiz.

5- Malzemelerinizi mutlaka önceden hazırlayın ve görebileceğiniz bir yere koyun. Hatta sabah evden çıkmamış olacağınız saat için malzemeleri al şeklinde alarm kurun.

6-

Sınavın bir önceki günü sosyal medya kullanmayın. Herhangi bir yerde şaka amaçlı yazan bir paylaşımın sizi etkilemesi işten bile değil. Lgs Tavsiyeleri

7-Sınav öncesi iyi niyetle yapılan başarılar telefonlarını mümkünse aileniz karşılamalı. İyi niyetler söyleyen yanlış bir söz size üzebilir, moralinizi bozabilir.  Lgs Tavsiyeleri

8- Telefon, saat, elektronik eşya yanınızda olmaması iyi olur. Yanınıza etiketi olmayan su, en az iki adet sınav kalemi (faber castell sınav kalemi baya iyi olur. Ve kalemlerin her iki tarafının ucu açık olsun ki kalem açmakla vakit kaybetmeyin.

İz bırakmayan silgi (mikro ya da faber castell sınav silgisi iyidir), kalemtraş olsun. Bazı videolarda şeffaf poşette kuruyemiş, sandviç sorun olmadı diyenler olmuş ancak kılavuzda yazmayan bir bilgi olduğu için bu konuda emin değilim.

9- Sınavdan önceki akşam uykunuz gelmese de en geç 23.30’da yatakta olunuz.

10- Sınava 3-4 gün kala beslenmenize dikkat edin. Ağır yağlı gıdalar, hazmı zor gıdalar, asitli içecekler, dışarıdan alınan gıdalardan uzak durun.

11- Sınav sabahı hafif bir kahvaltı size yetecektir. Sıvı alımına dikkat edin. Sınav anında (şeker hastası olan ya da rapor ile kanıtlanmış rahatsızlığı olan çocuklar hariç) WC ye gidemeyeceksiniz.

12- Sizi rahatlatan bir hobiniz varsa bir beş dakika buna vakit ayırın. (Çizim yapmak, boyama yapmak, nefes egzersizi yapmak vs)

13- Sınav binasına girerken görevliler size dezenfektan ve yeni maske verecekler. Ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yerlerde çizgiler olacaktır.

14-

Sınav salonuna girdiğinizda masanızı kontrol edin. Sallanıyorsa bunu sessiz bir şekilde gözetmene söyleyin ve masanın ayağına kağıt vs koyulmasını sağlayın. Belki sallanan masa size rahatsız etmez soru çözme odaklı olduğunuzda ama her silgi kullandığınızda diğer öğrencilerin dikkatini dağıtır.

15- Sınav salonundaki saati görün, eğer saat yoksa gözetmene sessiz bir şekilde iletin.

16- Suyunuzu asla masanın üzerine koymayın. Yanınıza, yere koyun ama masaya değil.

17- Optik formunuz üzerinde yazan bilgileri kontrol edin. Bir hata varsa sessiz bir şekilde gözetmenden yardım isteyin. Sakin kalın.

18- Gözetmenler sınav başlama ve bitiş saatini tahtaya yazacak. Son 15 dakika ve son 5 dakika kala uyarı yapacaklar

19- kendinize bugün harika bir gün olacağını mutlaka hatırlatın.

Beklediğiniz harika gün geldi ve tüm yorgunluğunuz bugün bitecek.

Tüm evlatlara sonsuz başarılar dilerim.

LGS Konuları **2021, LGS Sınavı, Güncel Konular!

Mustafa Özçelik

Sinavdan.com kurucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: