Lgs 

2022 Lgs Sınavına Nasıl Çalışılır, Fen Lisesi Nasıl Kazanılır?

 

Merhaba arkadaşlar sinavdan.com olarak bu yazımızda 2022 lgs ye girecek öğrencilere lgs sınavına nasıl çalışılır bahsedeceğim 2022 lgs de nasıl Fen lisesi kazanılır Fen lisesi kazanmak için Nasıl Çalışılmalı, 2022 Lgs fen lisesi isteyenlere tavsiyeleri özenle hazırladığımız bu yazıyı sonuna kadar okuyup paylaşmayı unutmayın hadi sizler için hazırladığım yazıya geçelim

2022 Lgs Sınavına Nasıl Çalışılır
2022 Lgs Sınavına Nasıl Çalışılır

2022 Lgs Sınavına Nasıl Çalışılır , Öğrenciler LGS Sınavına Nasıl Çalışmalı, Fen lisesi isteyen öğrenci lgs’ye nasıl çalışmalı?

LGS sınavı öğrencilerin geleceğini etkileyen en önemli sınavlardan biri. İyi bir üniversitenin yolu aynı zamanda iyi bir lise eğitiminden geçiyor. Bu sebeple de öğrenciler ve aileler için iyi eğitim veren bir lisenin önemi çok büyük. Milyonlarca öğrencinin girdiği LGS’de başarılı olmak da planlı ve programlı bir çalışma gerektiriyor.

Peki LGS’ye nasıl çalışılır? LGS için ipuçları var mı? Nasıl Fen lisesi kazanılır?

Öncelikle, sosyal medya ve internete harcadığınız vakitten birazcık feragat etmeniz gerekiyor. Her bildirim çıktığında sosyal medya hesaplarınızı sürekli kontrol etmek sizi LGS sınavına nasıl çalışılır başlamaktan alıkoyabilir. Düşüncelerinizi kesintiye uğratabilir ve daha önce aklınızdaki fikirleri hatırlamakta zorlanabilirsiniz. Sanal dünyadan az da olsa uzak durup bu vakti ders çalışmaya harcamanın faydalarını göreceksiniz.

2022 Lgs Sınavına Nasıl Çalışılır
2022 Lgs Sınavına Nasıl Çalışılır
  • Kendinize özel bir çalışma alanına sahip olmak da önemli. Evinizin içinde babanızın futbol maçı tuhaflıklarını ve annenizin yüksek sesli telefon konuşmalarını duyamayacağınız bir alan bularak ders çalışmak için uygun bir ortam oluşturun. Bunu yaparak, dikkatiniz dağılmayacak ve elinizdeki işe odaklanmanın kolay olduğunu göreceksiniz. Okuduğunuz kitabı daha iyi anlayacak veya yaklaşan sınavınız için terminolojileri hızlıca ezberleyeceksiniz.

2022 Lgs Sınavına Nasıl Çalışılır

  • Sürekli not alın, özet çıkartın ve önemli yerlerin altını çizin. Bu, konuları anlamanızı pekiştirecektir.

 

  • Bazı öğrenciler, metinleri vurgulamak için renkli keskin çizgiler kullanmanın sadece estetik nedenlerden dolayı olduğunu düşünür. Aslında renkli kalemlerle önemli yerlerin altını çizmek konuya daha vakıf olmanıza yarar.
  • LGS 2022 sınavı için yapmanız gereken bir diğer çalışma da LGS deneme sınavlarını ve geçmişte çıkmış LGS sınavlarını çözmektir. Geçmiş sınav sorularını çözerek hem LGS sınav tarzını algılar hem de sınav sistemine ve soru tarzlarına alışırsınız. Bunu saat ve kronometre kullanarak yaparsanız sınav ortamını daha da gerçekçi hale getirirsiniz. Yanlış ya da boş bıraktığınız sorulara tekrar dönüş yaparak hangi konularda eksik olduğunuzu da görebilirsiniz.

2022 Lgs Sınavına Nasıl Çalışılır

  • Öğrencilerin ve ailelerin dikkat etmesi gereken en önemli unsurlardan biri de sınav stresi ve bu stresin yönetimi. Burada ailelere de büyük pay düşüyor. LGS sınavına girecek öğrencilerin aileleri çocukların üzerine fazla gitmemelidir. LGS elbette önemli, ancak çocuğunuzun içinde bulunabileceği durumdan daha önemli değil. Bu sebeple, aileler çocuklara desteklerini esirgememeli.

Desteğinizin LGS’de ne kadar işe yaradığını zaten göreceksiniz.

2022 Lgs Sınavına Nasıl Çalışılır
2022 Lgs Sınavına Nasıl Çalışılır

 

  • Lise öğrencileri için bir başka iyi çalışma alışkanlığı da düzenli bir rutine girmektir. LGS’ye çalışırken belli bir çalışma planı yapmak her başarılı öğrencinin ortak özelliğidir diyebiliriz. Her gün hangi dersten kaç soru çözeceğinizi, hangi derslere ağırlık vereceğinizi gösteren bir çizelge hazırlayın. Gerekirse bu konuda öğretmenlerden de destek alın.LGS gününe kadar da bu çizelgeye sadık olmaya çalışın.

2022 Lgs Sınavına Nasıl Çalışılır, Lgs öğrencisinin bir günü nasıl olmalı?

Arkadaşlar öncelikle bende pandemide ders çalıştım ama o zaman bizde uzaktan eğitim pek yapılmıyordu ve biraz rahattım ama şimdi uzaktan eğitim tıpkı okuldaki gibi yapılıyor bu yüzden bende tavsiye verirken bu durumu dikkate alarak tavsiyelerde bulunacağım sizlerde bu tavsiyelerimi dikkate alırsanı mutlaka faydası olur bu yüzden dikkatli bir şekilde okuyun.

 

1)Öncelikle arkadaşlar ne olursa olsun erken kalkın en önemli tavsiyeler den biri erken kalkmak çünkü erken kalkınca gün adeta çok uzuyor ve herşeye vakit bulabiliyorsunuz birçok işi de halletmiş oluyorsunuz bu yüzden kesinlikle erken kalkın ne demişler erken kalkan yol alır.

 

2)Arkadaşlar eğer derslere katılma imkanınız varsa mutlaka katılın çünkü dersi derste dinlemek hiçbir şeyin yerini tutmaz dersi derste dinlerseniz çözdüğünüz testteki doğrular artacaktır, konuyu daha çabuk anlayacaksınız vb. ve bahanelere sığınmayın imkanınız varsa tıpkı okula gider gibi derslere çalışın ve bu imkanı iyi değerlendirin.

bu yüzden 2 numaralı taktiği de kesinlikle uygulayalım

 

3)Zamanını planla: Arkadaşlar zaman dünyadaki en değerli şeydir bu yüzden onu doğru kullanalım yani boş boş tv izlemeyin Youtube izlemeyin boş aktivitelerden uzak durun çünkü bunlar zamanınızı öldürür ve verimsiz hale getirir.

Zaman nasıl planlanır?

Arkadaşlar zamanı planlamak çok basit 1 günün saatlerini ayırın en az 8 saat uyku, ihtiyaçlar, yemekler, molalar, ders çalışma vakti ve dinlenme aktiviteleri yerine getirme

Arkadaşlar bunların hepsine belirli bir vakit ayırıp hepsinin sınırını aşmadan yerine getirirseniz gün verimli geçer çalıştığınız dersten de verim alırsınız uyuduğunuz uykudan da.

 

4)Soru çözün:

Arkadaşlar mutlaka sınava uygun sorular çözün evde zaten bol bol vaktiniz olacak eskisi gibi yolda okulda zaman kaybı yaşanmayacak mutlaka bu fırsatı iyi değerlendirin ve çözdüğünüz soru sayısını arttırın.

 

5) Bol bol tekrar yapın:

Arkadaşlar evdeyken sınava çalışırken en önemli uygulamalardan biri de bol bol tekrar yapmaktır çünkü konular zaman geçtikçe unutulabiliyor ve eksiklikler oluşabiliyor bu yüzden bol bol tekrar yapın ve eksiklikleri tamamlayın.

Kendinize “Bu konuda iyi değilim” veya “LGS’de başarısız olacağım” gibi olumsuz şeyler söylemeyin. Doğru bir çalışmayla başarılı bir sınav geçireceğinizden emin olabilirsiniz. 2022 Lgs Sınavına Nasıl Çalışılır

8.Sınıf Türkçe Testleri PDF

8.Sınıf LGS Deneme Sınavları İndir PDF 2022

2022 Lgs Konuları ve Soru Dağılımları MEB

2022 YKS Konuları 2022 TYT AYT Konuları ve Soru Dağılımı

Mustafa Özçelik

Sinavdan.com kurucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: